Мистецтво як художня творчість
Слово мистецтво є взагалі другою назвою художньої творчості: узагальнене, збірне поняття про всі види художньої творчості, або конкретні мистецтва. Часом цим словом означується окремий вид художньої творчості.
У вузькому розумінні слово мистецтво означає власне образотворче мистецтво. Наприклад, шеститомна «Історія українського мистецтва» (К.,1966-1968 рр.) цілковито й виключно включає лише живопис, графіку, скульптуру та архітектуру. Слово мистецтво вживають, далі, в переносному значенні, коли бажають підкреслити високий рівень знання, уміння та майстерності.
Існує чимало критеріїв для розрізнення, або класифікації, мистецтв. Наприклад, за метою виготовлення творів — пізнавальні, декоративні, ідеологічні, ужиткові, релігійні і т.д.; за матеріалом, з якого виробляються мистецькі твори — словесні (література, усна народна творчість), звукові (музика, співи тощо), «тілесні» (танці, пантоміма, театр, цирк), пластичні (скульптура, архітектура і т.п.), екранні (кіно, телебачення, відео) і т.д.; за часовими та просторовими прикметами (часові — музичні, словесні, екранні М., просторові, які, в свою чергу, підрозділяються на тривимірні (архітектура, скульптура) та двовимірні (живопис, графіка, екранні) тощо.